ÖNEMLİ DUYURU: Ephesus – Pergamon Etabı

UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu 2018 Ephesus – Pergamon etabı 29-30 Eylül 2018 tarihlerinde Efes (Selçuk) – Bergama rotasında gerçekleşecektir .

Turun toplam kontenjanı, görevliler hariç 300 kişi olacaktır ve herhangi bir şekilde ek kontenjan açılmayacaktır.

Ev sahibi olduklarından dolayı Selçuk ve Bergama bisiklet topluluklarına belirli bir kontenjan ayrılacaktır ve geri kalan tüm katılım organizasyon başlamadan yaklaşık 2 hafta önce sadece www.unescodunyamirasiyolunda.com adresinden gerçekleşecektir. Katılımcı listesi hiçbir istisna göz etmeksizin ilk kayıt olan bisikletçilerin katılacağı şekilde çarşaf liste yöntemi ile oluşturulacaktır ve kayıt işlemlerinin son bulmasıyla birlikte organizasyonun resmi web sitesinden açıklanacaktır. 

UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu 2 günde yaklaşık 220 km mesafenin belli bir tempo ve toplu olarak pedallanacağı, belli güvenlik ve seyir kurallarına uymanın zorunlu olduğu bir organizasyondur ve tüm katılımcılar bu şart ve kurallara uymakla mükelleftir. Bu tempo, mesafe ve kurallara uyamayacak yada uymayacak bisikletlilerin turun seyir güvenliği ve konforunu tehlikeye atmamak için katılmaması esastır.

UDMY 2018 Ephesus – Pergamon etabına katılım için Ege Orman Vakfı’na 4 adet fidan bağışı (ön kayıt başarıyla yapıldı uyarısını aldıktan sonra 40 TL Ege Orman Vakfı’nın resmi bağış hesaplarına “UDMY 2018” açıklaması ile yatırılacaktır ve ilgili dekontun görüntüsü unesco@bench.com.tr adresine yollanacaktır. Böylece nihai kayıt yapılmış olacak) yapmak zorunlu olacaktır.

Katılımcıların organizasyon kurallarına uyma zorunluluğu vardır.  UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu 2018 ile ilgili tüm duyurular sadece organizasyon resmi web sitesinden ve organizasyon resmi sosyal medya hesaplarından yapılacaktır .  Kişi ya da topluluk hesaplarından yapılan olası duyurular, açılan etkinlikler ve benzeri haller organizasyonunu bağlamamaktadır. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu 2018 ile ilgili detaylı teknik bilgilendirme yakın bir süre içinde organizasyon resmi web sitesinden ve organizasyon resmi sosyal medya hesaplarından yapılacaktır.